חשד להונאה של קשיש

Lorem ipsum dolor sit שלום , consectetur adipisicing elit, sed
תוכן עניינים

לפי החשד שני גברים להם עבר פלילי הגיעו עם קשיש שנמצא על כיסא גלגלים לסניף בנק והציגו ייפוי כוח לניהול ענייניו של הקשיש. ברור קצר העלה שמדובר בייפוי כוח שאינו תקף. אותם גברים ניסו להשתלט על נכסיו של אותו קשיש, עברו לגור עמו והתקינו בדירתו מצלמות.

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב אפשר ביום א' ה-14.6 לפרסם את ניסיון העושק וניצול של קשיש בן 92 על ידי שני גברים. השניים ניסו להשתלט על נכסיו של הקשיש, כשהם מצליחים למשוך מחשבון הבנק שלו מאות אלפי שקלים תוך שימוש במצג שווא שמעשיהם נעשים תחת הסכמתו. אותם גברים עברו לגור בדירתו של הקשיש, כשהרושם הראשוני שהתקבל שמדובר בקשיש שאינו מסוגל להתנגד ואינו מודע להשלכות מעשיו שלו ושל אותם גברים.

על פי מה שהותר לפרסום, הסיפור התגלה בפעם הראשונה בתקופת הקורונה. אותו קשיש הגיע מספר פעמים לסניף הבנק שלו בדרום תל אביב, כשהוא מלווה על ידי אותם גברים ומבקש למשוך סכומים גבוהים מחשבונו. העובדים בבנק חשדו כי משהו אינו כשורה וביקשו משני הגברים להזדהות, כשאלו מציגים לעובדים בבנק ייפוי כוח מתמשך המאפשר להם, לטענתם, לנהל את ענייניו של הקשיש.

למול החשש, פנה נציג הבנק לאפוטרופוס הכללי ובבירור מהיר שנעשה התברר שייפוי הכוח המתמשך אכן הופקד אך לא הופעל ולכן אינו תקף והמלווים אינם יכולים לפעול מכוחו. בנוסף לכך, בשיחה אישית של נציג הבנק עם הקשיש, טען בפניו כי הוא חושש מאותם גברים והוא מבקש לא לצרפם לחשבון הבנק שלו.

עורך דין יפתח עצמון, מטעם מערך ייצוג זקנה וכשרות משפטית, מונה להיות נציגו של הקשיש, כשהוא פונה לבית המשפט על מנת לקבל צווי מניעה, שאושרו בהמשך, ויגבילו את משיכות הכספים מחשבון הבנק של הקשיש וימנעו אף העברת זכות שימוש בנכס על דירת הקשיש.

בבדיקת דפי הבנק של חצי השנה האחרונה התגלו משיכות כספים בסכומים של מאות אלפי שקלים מחשבון הבנק של הקשיש, כשמידע זה מועבר לבית המשפט ולמשרד האפוטרופוס הכללי. האפוטרופוס הכללי פעל לביטול הפקדת ייפוי הכוח המתמשך שאותו קשיש לא באמת מינה את אותם גברים לנציגיו במסגרת רצונו החופשי.

עובדת רווחה, שהכירה מקרוב את הקשיש, וסנגור ביקרו את בקשיש. בבירור שנעשה מולו התברר כי שירותי המטפלת בביתו נעשו על ידי אותם גברים. בעת ביקור עובדת הרווחה והסנגור הבחינו השניים כי הדירה מרושתת במצלמות ובמכשירי האזנה. הקשיש סיפר כי שני הגברים מתגוררים בדירה כבר זמן רב, כשמנגד אינו זוכר בכלל מקרים בהם נעשו משיכות כספים מחשבון הבנק שלו.

ממצאי הבדיקה הועברו לבית המשפט שהוציא צו איסור על שני הגברים להגיע ולהיכנס לדירת הקשיש ואף הורה על ניתוק המצלמות בדירה. עם ניסיון נוסף מצד הרשויות לבקר את הקשיש, סירבה המטפלת לפתוח את הדלת. איש מקצוע שהוזמן על ידי הרשויות פרץ את הדלת והמטפלת הוחלפה על ידי שני אפוטרופוסים דוברי רומנית על מנת שיהיה קל לקשיש לתקשר איתם.

מבדיקת המשטרה עלה כי לשני הגברים עבר פלילי, כשלאחד מהם אף עבר פלילי בתחום האלימות והמרמה ובעבר ריצה עונש מאסר בפועל. הבחור הנוסף הורשע בעבר בקבלת כספים במרמה מאזרחים עריריים תוך כשהוא מתחזה לשוטר.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו